Wyciskarka wolnoobrotowa RKS-2300

Lubisz świeże, esencjonalne soki? Doceniasz ich doskonałą jakość? Zależy Ci na tym, by były one pełne witamin i minerałów? Postaw na naszą wyciskarkę wolnoobrotową! Do wyciskania soku wykorzystuje ona siłę miażdżenia - obracający się wytrzymały wałek ślimakowy miażdży i wyciska surowiec z prędkościa 60 obrótów na minutę, dzięki czemu proces wyciskania nie napowietrza ani nie nagrzewa wyciskanego soku, a co za tym idzie nie pozbawia go żadnych wartości odżywczych. Dodatkowo duży podajnik o średnicy 75 mm sprawia, że owoce czy warzywa możemy podawać w całości. Bardzo pomocna, zwłaszcza przytwardych warzywach, jest  funkcja biegu wstecznego “R” – rewers (cofanie), w którą zaopatrzona jest nasza wyciskarka.
Na proces otrzymywania soku w naszej wyciskarce wolnoobrotowej składa się kilka etapów: urządzenie  z dużą siłą miażdży i wyciska owoce i warzywa, przerywając włókna i ściany komórkowe ich miąższu. Kolejny etap to silne wyciskanie soku ze zmiażdżonego miąższu. W rezultacie uyskany sok wraz ze wszystkimi witaminami, enzymami i składnikami odżywczymi zostaje odsączony przez sito ze stali nierdzewnej wzmocnione pierścieniem z żywic, a następnie wypływa do podstawionego naczynia a odciśnięty, suchy miąższ jest usuwany do osobnego zbiornika.
Otrzymany tym sposobem sok jest gęstszy i mniej klarowny niż ten uzyskany w tradycyjnej sokowirówce. Jest on również znacznie bogatszy w enzymy, witaminy i składniki odżywcze, które pozostają „żywe” i nie zostają zniszczone w procesie wyciskania. Taki sok charakteryzuje się również niewielką warstwą piany co świadczy o jego minimalnym napowietrzeniu. Dzięki temu można go znacznie dłużej przechowywać, w lodówce aż do 24 godzin.
Sok otrzymany w naszym urządzeniu to praktycznie same zalety:

  • Podczas wyciskania nie tracisz żadnych składników odzywczych ponieważ podczas pracu urządzenia sok nie nagrzewa się i nie natlenia.
  • Jakość uzyskanego soku jest najlepsza jaką można uzyskać - sok jest bogaty w witaminy, minerały, enzymy.
  • Sok jest zawiesisty, esencjonalny, smaczniejszy, nie rozwarstwia się, a przede wszystkim, dużo bardziej wartościowy, niż sok z sokowirówki.
  • Wyciska sok praktycznie z każdego rodzaju warzyw, owoców i ziół.
  • Nadaje się do przechowywania w lodówce do 24 godzin.
  • Nowoczesna technologia wyciskania pozwala uzyskać do 2 razy więcej soku niż z przeciętnej sokowirówki – zatem można zaoszczędzić na wydatkach na owoce i warzywa.
  • Sok otrzymany w ten sposób nie tylko odżywia organizm dostarczając mu niezbędnych substancji odżywczych, ale świetnie sprawdza się również w dietach leczniczych, odchudzających, czy oczyszczających. 

Do niewątpliwych zalet naszej wyciskarki należą również cicha praca urządzenia, niskie zużycie energii i prosty montaż i demontaż. Nie bez nzaczenia jest również to, że istnieje możliwość dokupienia dodatkowych filtrów, jak np. do przecierów (model S003), do sorbetów i sałatek (model S004) czy też do sorbetów i koktajli (model S005).

Chociaż zakup naszego urządzenia to większy wydatek nż zakup przeciętnej sokowirówki, jednak cenę  rekompensują zdrowe i bardzo odżywcze soki, które można wyciskać z dowolnych owoców, warzyw czy ziół. Zdrowie ma się tylko jedno, warto w nie inwestować!

 


 


Administracja witryny NewArt